Publications Office of the EU
Teknisk planlægning Anlgr. 1,2,3,7,8 Bygningsvedligeholdelse fysik bygning, Freie Universität Berlin, Arnimallee 14 - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Teknisk planlægning Anlgr. 1,2,3,7,8 Bygningsvedligeholdelse fysik bygning, Freie Universität Berlin, Arnimallee 14

  • Offentliggjort
    20/03/2024
  • Frist
    23/04/2024
  • Tildelt
    02/09/2024
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Freie Universität Berlin
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE300 Berlin
Sektor (hoved-CPV)
71300000 Ingeniørvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,900,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2023-F-0070
Beskrivelse

Teknisk udstyr (§ 55 HOAI) til foranstaltninger i forbindelse med bygningsvedligeholdelse i fysikbygningen ved Freie Universität Berlin, Arnimallee 14. Vi søger et ingeniørfirma, der vil levere planlægningstjenester til foranstaltninger af varierende omfang i en periode på 10 til 20 år med forskellige intervaller.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.meinauftrag.rib.de
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.meinauftrag.rib.de
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Projektorganisation - siehe Aufforderung zur Angebotsabgabe
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
2,900,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Ingenieurbüro für TGA
Postadresse:
By: Berlin
Postnummer: 14109
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.