Publications Office of the EU
Tjekkiet-Prag: Arkitektvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tjekkiet-Prag: Arkitektvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed

  • Meddelt
    20/11/2015
  • Offentliggjort
    19/04/2016
  • Frist
    31/05/2016
  • Åbning af tilbuddene
    31/05/2016
  • Tildelt
    14/07/2016
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Česká republika – Úřad vlády České republiky
Udførelsessted
NUTS code: CZ01 Praha
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
71200000 Arkitektvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
4,500,000.00 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,848,500.00 CZK
Referencenummer for tilbuddet
čj. 19007/2015-OTH
Beskrivelse

Předmětem veřejné zakázky je předprojektová a projektová příprava včetně vyhledání podkladů a architektonicko-stavebních řešení původních (historických) konstrukcí, posouzení stávajícího stavu těchto konstrukcí z hlediska technického, technologického a jeho životnosti, kompletní vypracování projektové dokumentace pro stavební ohlášení/stavební povolení podle přílohy č. 5 k vyhlášce č. 499/2006 Sb., o dokumentaci staveb, v platném znění a inženýrská činnost směřující k získání stavebního povolení, vypracování projektové dokumentace pro zadání stavby a pro provádění stavby podle přílohy č. 6 k vyhlášce o dokumentaci staveb, spolupráce při výběru zhotovitele na provedení stavebních prací a následný autorský dozor při realizaci stavby „Oprava vnějšího pláště Strakovy akademie a oplocení“.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
31/05/2016 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
4,500,000.00 CZK
Endelig kontraktværdi
1,848,500.00 CZK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Studio acht, spol. s r.o.
Postadresse: Za zámečkem 746/3
By: Praha 5
Postnummer: 158 00
Land: CZE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.