Publications Office of the EU
Tyskland-Freiburg im Breisgau: Bærbare datamater - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Freiburg im Breisgau: Bærbare datamater

  • Offentliggjort
    18/07/2017
  • Frist
    18/08/2017
  • Åbning af tilbuddene
    18/08/2017
  • Tildelt
    25/09/2017
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Albert-Ludwigs-Universität Freiburg
Udførelsessted
NUTS code: DE1 Baden-Württemberg
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE13 Freiburg
Sektor (hoved-CPV)
30213100 Bærbare datamater
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,000,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,999,643.96 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
2
Referencenummer for tilbuddet
2017/S 135-276297
Beskrivelse

Im Auftrag des Landes Baden-Württemberg schreibt die Universität Freiburg handelsübliche Note-books und Tablets zum Einsatz an den Hochschulen des Landes aus.
Auftragsgegenstand ist die Lieferung von Notebooks und Tablets für wissenschaftliche Anwen-dungen und Lehrbetrieb für die Universität Freiburg und für die bezugsberechtigten Hochschulen des Landes Baden-Württemberg.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Albert-Ludwigs-Universität Freiburg
Postadresse: Fahnenbergplatz
By: Freiburg
NUTS-kode: DE13
Postnummer: 79098
Land: DEU
Hovedadresse: http://www.uni-freiburg.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
18/08/2017 10:15
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.