Publications Office of the EU
Restauranter i nærheden af Albert-Schweitzer-Realschule and Pestalozzi Förderschule - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Restauranter i nærheden af Albert-Schweitzer-Realschule and Pestalozzi Förderschule

  • Offentliggjort
    20/06/2025
  • Tildelt
    14/07/2025
  • Frist
    05/08/2025
  • Åbning af tilbuddene
    05/08/2025
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Stadt Bruchsal, Stadtbauamt, Geschäftsstelle Zentrale Vergaben
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE123 Karlsruhe, Landkreis
Sektor (hoved-CPV)
45214200 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med skolebygninger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
693,774.75 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Som en del af den generelle renovering af Albert-Schweizer-Realschule-skolebygningen kræves glasarbejder, PFR-facader (stålprofilsystem), udvendige døre (stålprofilsystem) til byggesektionerne BA1 - BA 3. BA 1 PFR facade ca. 80 m2 PFR facade med baldakin ca. 89 m2 sideindgang, udvendigt dørelement multi-part ca. 7 m2 udvendig væg/loft beklædning ca. 12 m2 ren kørsel ca. 40 m2 BA 2 PFR facade ca. 29 m2 udvendigt dørelement multi-part ca. 8 m2 udvendig væg/loft beklædning ca. 9 m2 BA 3 udvendigt dørelement multi-part ca. 7 m2 udvendigt dørelement multi-part ca. 8 m2 udvendigt dørelement 1-part ca. 4 m2 udvendig væg/loft beklædning ca. 12 m2 Udløbsperiode Samlet foranstaltning 07.05.2025 - 27.05.2030 Glasarbejde, PFR facade, udvendige døre (kan ændres) BA 1: 04.02.2026 - 17.03.2026 Yderligere byggefaser, alle handler afsluttet og godkendt BA 2: 20.11.2026 - 16.06.2028 BA 3: 29.05.2028 - 16.11.2029 Ingen løs fordeling!

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.subreport.de/E36867744
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.subreport.de/E22833613
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
05/08/2025 10:15
Tildelingsmetode
Kriterium: Gewichtung Zuschlagskriterien: 100 % Preis
Type: price
Beskrivelse: 100 % Preis
Vægtning (procentdel, præcis) : 100
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
693,774.75 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Datenservice Öffentlicher Einkauf (in Verantwortung des Beschaffungsamts des BMI)
Postadresse:
By: Bonn
Postnummer: 53119
Land:
Officiel betegnelse: Trube + Kings Fassadentechnik GmbH
Postadresse:
By: Kaperich
Postnummer: 56767
Land:
Officiel betegnelse: Trube + Kings Fassadentechnik GmbH
Postadresse:
By: Kaperich
Postnummer: 56767
Land:
Officiel betegnelse: Trube + Kings Fassadentechnik GmbH
Postadresse:
By: Kaperich
Postnummer: 56767
Land:
Officiel betegnelse: Trube + Kings Fassadentechnik GmbH
Postadresse:
By: Kaperich
Postnummer: 56767
Land:
Officiel betegnelse: Trube + Kings Fassadentechnik GmbH
Postadresse:
By: Kaperich
Postnummer: 56767
Land:
Officiel betegnelse: Trube + Kings Fassadentechnik GmbH
Postadresse:
By: Kaperich
Postnummer: 56767
Land:
Officiel betegnelse: Trube + Kings Fassadentechnik GmbH
Postadresse:
By: Kaperich
Postnummer: 56767
Land:
Officiel betegnelse: Trube + Kings Fassadentechnik GmbH
Postadresse:
By: Kaperich
Postnummer: 56767
Land:
Officiel betegnelse: Trube + Kings Fassadentechnik GmbH
Postadresse:
By: Kaperich
Postnummer: 56767
Land:
Officiel betegnelse: Trube + Kings Fassadentechnik GmbH
Postadresse:
By: Kaperich
Postnummer: 56767
Land:
Officiel betegnelse: Trube + Kings Fassadentechnik GmbH
Postadresse:
By: Kaperich
Postnummer: 56767
Land:
Officiel betegnelse: Trube + Kings Fassadentechnik GmbH
Postadresse:
By: Kaperich
Postnummer: 56767
Land:
Officiel betegnelse: Trube + Kings Fassadentechnik GmbH
Postadresse:
By: Kaperich
Postnummer: 56767
Land:
Officiel betegnelse: Trube + Kings Fassadentechnik GmbH
Postadresse:
By: Kaperich
Postnummer: 56767
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.