Publications Office of the EU
Arrendamiento sin opción a compra (renting) de trece (13) vehículos - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Arrendamiento sin opción a compra (renting) de trece (13) vehículos

  • Offentliggjort
    13/06/2024
  • I dag
    02/09/2026
Status
Annulleret
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Gerencia de Atención Primaria del Area de Salud de Tenerife
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ES709 Tenerife
Sektor (hoved-CPV)
34100000 Motorkøretøjer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
435,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Proceduren er afsluttet
Referencenummer for tilbuddet
61/T/24/SU/GE/A/0349
Beskrivelse

Arrendamiento sin opción a compra (renting) de trece (13) vehículos

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
required
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
12/07/2024 10:00
Udførelsessted
CPV-kode

34100000 - Motorkøretøjer

34110000 - Personbiler

66000000 - Finansielle tjenester og forsikringstjenester

66114000 - Finansiel leasing

66110000 - Bankydelser

66100000 - Bank- og investeringstjenesteydelser

Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: 1. Oferta económica del renting 13 vehículos.
Vægtning (procentdel, præcis) : 70
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: 2. Importe a abonar por la Gerencia por cada Kilómetro que exceda de los Km anuales señalados para cada vehículo, de forma independiente.
Vægtning (procentdel, præcis) : 15
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: 3. Elementos de desgates incluido en el mantenimiento integral.
Vægtning (procentdel, præcis) : 11
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: 4. Tiempo de sustitución de vehículo en caso de avería.
Vægtning (procentdel, præcis) : 4
Anslået værdi
435,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Proceduren er afsluttet
Tildeling af kontrakten
Proceduren er afsluttet
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.