Publications Office of the EU
Italien-Treia: Kantinevirksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Treia: Kantinevirksomhed

  • Offentliggjort
    06/07/2021
  • Frist
    21/07/2021
  • Åbning af tilbuddene
    22/07/2021
  • Tildelt
    09/08/2021
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Unione montana Potenza Esino Musone per conto del Comune di Treia
Udførelsessted
NUTS code: ITI33 Macerata
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITI33 Macerata
Sektor (hoved-CPV)
55510000 Kantinevirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,495,295.91 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
561,807.30 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Servizio mensa alle scuole dell’Infanzia e Primarie statali e alla struttura per anziani di Treia
La durata dell'appalto è fissata in 24 mesi a decorrere dalla data di consegna del servizio e, quindi, comprende il periodo 01/09/2021 – 31/08/2023, con opzione di rinnovo fino al 31/08/2025 con eventuale prolungamento di massimo 6 mesi cd. proroga tecnica ai sensi dell’art. 106, comma 11, del D. Lgs. 50/2016

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://umpotenzaesino-appalti.regione.marche.it/PortaleAppalti/it/homepage.wp
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
22/07/2021 09:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
1,495,295.91 EUR
Endelig kontraktværdi
561,807.30 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: ELIOR RISTORAZIONE SPA
Postadresse: Via Privata Venezia Giulia n.5/A,
By: Milano
Postnummer:
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.