Publications Office of the EU
Digitalisering af historiske kort - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Digitalisering af historiske kort

  • Offentliggjort
    17/07/2025
  • Frist
    20/08/2025
  • Tildelt
    09/10/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn, Abt. 5.3
Udførelsessted
NUTS code: anyw
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEA22 Bonn, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
71354100 Digital kortlægning
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
245,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
245,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
051-25
Beskrivelse

Kontrakten omfatter transport af lagrene, scanning af svarkortene i TIF-filer, tildeling af filnavne med angivelse af nummeret på spørgsmålskomplekset (1-243), nummeret på de respektive trillebørsbokse (spørgsmålsnummer + numre 1-6) og angivelse af placeringskodning, aflæsning af placeringskodningen ved hjælp af OCR-detektion samt manuel korrektion.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.evergabe.nrw.de/VMPSatellite/notice/CXPNY5ED8FZ
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.evergabe.nrw.de/VMPSatellite/notice/CXPNY5ED8FZ
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Bewertungsmatrix
Vægtning (procentdel, præcis) : 1190.0
Anslået værdi
245,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
245,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: MFM Hofmaier GmbH & Co. KG
Postadresse:
By: München
Postnummer: 81829
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.