Publications Office of the EU
Ramavtal avseende tekniska konsulttjänster – Elkonsulter - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Ramavtal avseende tekniska konsulttjänster – Elkonsulter

  • Offentliggjort
    13/09/2024
  • Frist
    11/10/2024
  • Åbning af tilbuddene
    14/10/2024
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Bostadsstiftelsen Signalisten i Solna
Udførelsessted
NUTS code: anyw
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SE110 Stockholms län
Sektor (hoved-CPV)
71314100 El-tjenester
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
8,000,000.00 SEK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
SI 2024/36
Beskrivelse

Uppdraget omfattas av konsultuppdrag inom arbeten avseende El-konsult vid mindre och större om- och nybyggnationer av hyresrätter och/eller kontorsytor. Objekten är belägna i Solna stad. Arbetet kan omfatta nedan punkter men utesluter inte andra arbeten inom området. - Framtagning av ritningar och tekniska specifikationer för elinstallationer, belysning, kraftdistribution, nödsystem, säkerhetssystem, transporter och kommunikationsnätverk - m.m

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=30306&GoTo=Tender
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=30306&GoTo=Tender
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
14/10/2024 00:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse:
Vægtning (procentdel, præcis) : 0
Anslået værdi
8,000,000.00 SEK
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Installationskonsulterna i Stockholm AB
Postadresse:
By: BANDHAGEN
Postnummer: 12459
Land:
Officiel betegnelse: Vinnergi AB
Postadresse:
By: Linköping
Postnummer: 582 24
Land:
Officiel betegnelse: Norconsult Sverige AB
Postadresse:
By: GÖTEBORG
Postnummer: 40276
Land:
Officiel betegnelse: K-Konsult Installation Sörmland Aktiebolag
Postadresse:
By: NYKÖPING
Postnummer: 61132
Land:
Officiel betegnelse: STELKON Stockholms Elkonsult AB
Postadresse:
By: JÄRFÄLLA
Postnummer: 17562
Land:
Officiel betegnelse: EFK AB
Postadresse:
By: Jönköping
Postnummer: 553 03
Land:
Officiel betegnelse: Incoord Installationscoordinator AB
Postadresse:
By: DANDERYD
Postnummer: 18215
Land:
Officiel betegnelse: Sitowise Sverige AB
Postadresse:
By: STOCKHOLM
Postnummer: 11645
Land:
Officiel betegnelse: INTEC Mitt AB
Postadresse:
By: ÖREBRO
Postnummer: 70227
Land:
Officiel betegnelse: Bengt Dahlgren Stockholm Aktiebolag
Postadresse:
By: STOCKHOLM
Postnummer: 12030
Land:
Officiel betegnelse: Pontarius AB
Postadresse:
By: Stockholm
Postnummer: 10138
Land:
Officiel betegnelse: Elektrotekniska Byrån i Sverige AB
Postadresse:
By: KARLSTAD
Postnummer: 65214
Land:
Officiel betegnelse: PE Teknik & Arkitektur AB
Postadresse:
By: STOCKHOLM
Postnummer: 10422
Land:
Officiel betegnelse: Elprojekt Mälardalen AB
Postadresse:
By: KATRINEHOLM
Postnummer: 641 34
Land:
Officiel betegnelse: PQR International AB
Postadresse:
By: UPPSALA
Postnummer: 75321
Land:
Officiel betegnelse: COWI AB
Postadresse:
By: GÖTEBORG
Postnummer: 41104
Land:
Officiel betegnelse: ÅF-Infrastructure AB
Postadresse:
By: STOCKHOLM
Postnummer: 16999
Land:
Officiel betegnelse: ATICC Sweden AB
Postadresse:
By: BROMMA
Postnummer: 16855
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.