Publications Office of the EU
Liek s účinnou látkou laronidáza, 100U/ml con inf 5ml - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Liek s účinnou látkou laronidáza, 100U/ml con inf 5ml

  • Offentliggjort
    16/10/2024
  • Frist
    20/11/2024
  • Åbning af tilbuddene
    20/11/2024
  • Tildelt
    10/02/2025
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SK032 Banskobystrický kraj
Sektor (hoved-CPV)
33698300 Peptiske substanser
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
124,468.50 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
129,339.96 EUR
Referencenummer for tilbuddet
167-2024
Beskrivelse

Liek sa používa na liečbu pacientov s ochorením MPS I (mukopolysacharidóza I). Podáva sa na liečenie neneurologických prejavov tohto ochorenia. Liek je syntetický enzým nazývaný laronidáza. Dokáže nahradiť prírodný enzým, ktorého je pri MPS I nedostatok.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://evo.isepvo.sk/evo/Pages/Privates/ZakazkaDetail.aspx?id=517647&orgId=9183
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://evo.isepvo.sk/evo/Pages/Privates/ZakazkaDetail.aspx?id=517647&orgId=9183
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
20/11/2024 09:00
Tildelingsmetode
Najnižšia celková cena v EUR s DPH
Anslået værdi
124,468.50 EUR
Endelig kontraktværdi
129,339.96 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: MED - ART, spol. s r.o.
Postadresse:
By: Nitra
Postnummer: 94901
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.