Publications Office of the EU
Trockenbauarbeiten - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Trockenbauarbeiten

  • Offentliggjort
    18/07/2025
  • Frist
    26/08/2025
  • Åbning af tilbuddene
    26/08/2025
  • Tildelt
    07/10/2025
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Stadt Göttingen
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE91C Göttingen
Sektor (hoved-CPV)
45300000 Udførelse af bygningsinstallationer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
520,391.05 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
121_2025
Beskrivelse

Neubau KITA Ernst-Fahlbusch-Straße 24, 37077 Göttingen wesentliche Ausführungsarbeiten: #- GK-Wandbekleidung der tragenden Außen- und Innenwände ca. 205 m² ##- Herstellung von: #- ca. 780 m² nicht tragender innerer Trockenbau-Trennwände (D 125mm), #- ca. 460 m² Vorsatzschalen (D 100mm) #- ca. 320 m² Vorsatzschalen (D 75mm) #- Montage von 170 m² GK-Abhangdecken (einschl. Dachschrägen und freitragenden Abhangdecken) und #- ca. 1.140 m² Akustik-Abhangdecken (einschl. Dachschrägen und freitragenden Abhangdecken) #- Herstellung von Wand- und Deckenöffnungen, Aussparungen, Wand- und Deckenanschlüsse #- Lieferung und Montage von Einbauteilen wie Revisionsklappen u. ä.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.meinauftrag.rib.de
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.meinauftrag.rib.de
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
26/08/2025 10:15
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: cost
Beskrivelse: Angebotspreis der Hauptleistung
Vægtning (procentdel, præcis) :
Anslået værdi
520,391.05 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Maler Kresin GmbH
Postadresse:
By: Fuldatal
Postnummer: 34233
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.