Publications Office of the EU
Budowa drogi dla rowerów w Białymstoku wzdłuż ul. Dolistowskiej na odcinku od ul. 42 Pułku Piechoty do ul. Generała Nikodema Sulika - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Budowa drogi dla rowerów w Białymstoku wzdłuż ul. Dolistowskiej na odcinku od ul. 42 Pułku Piechoty do ul. Generała Nikodema Sulika

  • Offentliggjort
    12/05/2025
  • Frist
    26/05/2025
  • Åbning af tilbuddene
    26/05/2025
  • Tildelt
    05/09/2025
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Miasto Białystok
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL841 Białostocki
Sektor (hoved-CPV)
45233162 Anlægsarbejde: cykelstier
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,107,317.40 PLN
Referencenummer for tilbuddet
ZDM- XIV.271.15.2025
Beskrivelse

1Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie drogi dla rowerów w Białymstoku wzdłuż ul. Dolistowskiej na odcinku od ul. 42 Pułku Piechoty do ul. Generała Nikodema Sulika. Zakres zamówienia obejmuje: 1) budowę drogi dla rowerów i drogi dla pieszych i rowerów o długości około 388 mb; 2) budowę drogi dla pieszych, 3) budowę 25 miejsc postojowych, 4) przebudowę fragmentu jezdni, 5) budowę kanalizacji teletechnicznej, 6) przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Gen. N. Sulika i ul. Dolistowskiej, 7) budowę przykanalików sieci kanalizacji deszczowej do wpustu ulicznego, 8) budowę przyłącza energetycznego nN do zasilania wiaty przystankowej, 9) roboty ziemne i rozbiórkowe, 10) regulację armatury na istniejącym uzbrojeniu, 11) wykonanie nasadzeń drzew i krzewów, 12) montaż stojaków rowerowych, 13) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://miastobialystok.ezamawiajacy.pl/
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://miastobialystok.ezamawiajacy.pl/
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
26/05/2025 10:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: cena ofertowa
Vægtning (procentdel, præcis) : 70
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: okres gwarancji
Vægtning (procentdel, præcis) : 30
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
1,107,317.40 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Przedsiębiorstwem Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o. o.
Postadresse:
By: Białystok
Postnummer: 15-680
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.