Publications Office of the EU
Polen-Warszawa: Ingeniørmæssig projektering - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Polen-Warszawa: Ingeniørmæssig projektering

  • Offentliggjort
    06/06/2015
  • Frist
    14/07/2015
  • Åbning af tilbuddene
    14/07/2015
  • Tildelt
    14/09/2015
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Miasto Stołeczne Warszawa – Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
71320000 Ingeniørmæssig projektering
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
815,490.00 PLN
Referencenummer for tilbuddet
ZP/14/PN/12/15
Beskrivelse

Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego oraz uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania pn. Budowa ul. Ciszewskiego na odcinku ul. Kiedacza – al. Rzeczypospolitej, na który składają się m.in.:
1. prace przygotowawcze;
2. koncepcja programowa;
3. uzyskanie w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z wykonaniem wszystkich niezbędnych opracowań w celu jej uzyskania;
4. uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej wraz z wykonaniem wszystkich niezbędnych opracowań w celu jej uzyskania;
5. opracowanie projektu budowlanego;
6. opracowanie projektu wykonawczego;
7. opracowanie przedmiarów robót;
8. wykonanie kosztorysu inwestorskiego;
9. pełnienie nadzoru autorskiego.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Miasto Stołeczne Warszawa – Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych
Postadresse: ul. Sokratesa 15
By: Warszawa
Postnummer: 01-909
Land: POL
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
14/07/2015 11:00
Udførelsessted
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
815,490.00 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Schuessler – Plan Inżynierzy Sp. z o.o.
Postadresse: ul. Grzybowska 12/14
By: Warszawa
Postnummer: 00-132
Land: POL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.