Publications Office of the EU
Nederlandene-'s-Hertogenbosch: Forsikring i forbindelse med brand - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Nederlandene-'s-Hertogenbosch: Forsikring i forbindelse med brand

  • Offentliggjort
    09/12/2019
  • Frist
    06/01/2020
  • Tildelt
    01/04/2020
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Koning Willem I College
Udførelsessted
NUTS code: NL Nederland
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: NL Nederland
Sektor (hoved-CPV)
66515100 Forsikring i forbindelse med brand
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
379,476.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Het betreft een brandverzekering op basis van een uitgebreide gevaren dekking ten behoeve van de gebouwen, bedrijfsuitrusting/inventaris, exploitatiekosten en bijzondere kosten en dergelijke ten behoeve van diverse locaties van Koning Willem I College.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Koning Willem I College
Nationalt registreringsnummer: 21372421
Postadresse: Vlijmenseweg 2, Inkoop Facilitair Bedrijf
By: 's-Hertogenbosch
NUTS-kode: NL
Postnummer: 5223 GW
Land: NLD
Kontaktperson: Huib den Braven
Hovedadresse: http://www.kw1c.nl
Elektronisk via:
https://www.tenderned.nl/tenderned-web/aankondiging/detail/publicatie/akid/a19db0fee34509c8481bf15859f7e1ff
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
379,476.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Vivat Schadeverzekeringen nv
Postadresse: Postbus 820
By: Rotterdam
Postnummer: 3000 AV
Land: NLD

Officiel betegnelse: Veerhaven Assuradeuren bv
Postadresse: Lichtenauerlaan 202 220
By: Rotterdam
Postnummer: 3062 ME
Land: NLD

Officiel betegnelse: Corins bv
Postadresse: Gatwickstraat 33
By: Amsterdam
Postnummer: 1043 GL
Land: NLD

Officiel betegnelse: Allianz Benelux nv
Postadresse: Coolsingel 139
By: Rotterdam
Postnummer: 3012 AG
Land: NLD

Officiel betegnelse: AIG Europe sa, Netherlands Branch
Postadresse: Rivium Boulevard 216
By: Capelle aan den IJssel
Postnummer: 2909 LK
Land: NLD

Officiel betegnelse: Achmea Schadeverzekeringen nv
Postadresse: Laan van Malkenschoten 20
By: Apeldoorn
Postnummer: 7333 NP
Land: NLD
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.