Publications Office of the EU
Forenede Kongerige, Det-Stoke-on-Trent: Tjenesteydelser inden for sundhedsvæsenet - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Forenede Kongerige, Det-Stoke-on-Trent: Tjenesteydelser inden for sundhedsvæsenet

  • Offentliggjort
    17/08/2017
  • Frist
    15/09/2017
  • Åbning af tilbuddene
    15/09/2017
  • I dag
    02/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
NHS Midlands and Lancashire CSU
Udførelsessted
NUTS code: UKD4 Lancashire
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: UKD4 Lancashire
Sektor (hoved-CPV)
85100000 Tjenesteydelser inden for sundhedsvæsenet
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
8,959,135.00 GBP
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Antal delkontrakter
2
Referencenummer for tilbuddet
L-16-25
Beskrivelse

NHS West Lancashire Clinical Commissioning Group wishes to establish a Contract for the provision of Ophthalmology Triage, tier 2, minor surgery service and an AMD (Age Related Macular Degeneration) service(s) on behalf of NHS West Lancashire Clinical Commissioning Group. MLCSU is managing this procurement process in accordance with the Public Contracts Regulations 2015 (the ‘Regulations’). This service tender is being procured under the OJEU Light Touch and Open procedure in line with the requirements of the National Health Service (Procurement, Patient Choice and Competition) (No 2) Regulations 2013. The services are being split into Lots with Lot 1 including Ophthalmology Triage, tier 2, minor surgery service and Lot 2 AMD (Age Related Macular Degeneration).

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: NHS Midlands and Lancashire CSU
Postadresse: Heron House, 120 Grove Road
By: Stoke-on-Trent
NUTS-kode: UKD4
Postnummer: ST4 4LX
Land: GBR
Kontaktperson: Paula Williams
Hovedadresse: https://mlcsu.bravosolution.co.uk/
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
15/09/2017 10:01
Indkøbere
NHS West Lancashire
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.