Publications Office of the EU
Spanien-La Laguna: Intraokulære linser - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Spanien-La Laguna: Intraokulære linser

  • Offentliggjort
    01/07/2015
  • Frist
    28/07/2015
  • I dag
    02/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Complejo Hospitalario Universitario de Canarias
Udførelsessted
NUTS code: ES709 Tenerife
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
33731110 Intraokulære linser
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,996,800.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
50/S/14/SU/CO/A/171
Beskrivelse

Contratación del suministro de material para procesos de cirugía de cataratas y de cirugía retinovítrea simple o combinada con cesión en uso de equipos para el Servicio de Oftalmología, de cuantía indeterminada (art. 9.3a) TRLCSP), mediante acuerdo marco para el Complejo Hospitalario Universitario de Canarias.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Registro Auxiliar del Hospital Universitario de Canarias
Postadresse: 3ª planta del Edificio Pabellón de Gobierno del Complejo Hospitalario Universitario de Canarias
By: La Laguna
Postnummer: 38320
Land: ESP
Tilbud kan afgives
Submission for one lot only
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
CPV-kode

33731110 - Intraokulære linser

33140000 - Medicinske forbrugsmaterialer

33100000 - Medicinsk udstyr

Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
1,996,800.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.