Publications Office of the EU
Raccordement Jamet-Romanet de la ligne 1 de Tramway - Marché MT3 Travaux de Courants Forts / Courants Faibles - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Raccordement Jamet-Romanet de la ligne 1 de Tramway - Marché MT3 Travaux de Courants Forts / Courants Faibles

  • Offentliggjort
    12/06/2024
  • Frist
    02/07/2024
  • Tildelt
    02/01/2025
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
SEMITAN, mandataire de Nantes Métropole
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRG01 Loire-Atlantique
Sektor (hoved-CPV)
45311000 Installation af el-ledninger og el-armaturer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
641,946.06 EUR
Referencenummer for tilbuddet
24MA3/159
Beskrivelse

La présente consultation a pour objet de désigner le titulaire du marché de travaux de Courants Forts/Courants Faibles - MT3. Les prestations à réaliser par le titulaire concernent les domaines suivants : - Etudes d'Exécution, - Fournitures de câbles et d'équipements précisés au BPU/DQE, - Travaux de dépose, tirage et raccordement de câbles, - Travaux de dépose, et pose d'équipements liés aux CFO/CFA, - Travaux de création de réseaux enterrés liés aux cheminements de câbles, - Travaux d'adaptation d'installations de distribution électrique basse tension (TGBT), - Création d'un réseau de Mise Au Négatif Traction (MANT) ; - Mise en oeuvre d'équipements de protection : parafoudres & intervalles de décharge. Le détail complet des prestations figure au CCTP

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.marches-publics.info/mpiaws/index.cfm?fuseaction=demat.termes&IDM=1481925
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.marches-publics.info/mpiaws/index.cfm?fuseaction=demat.termes&IDM=1481925
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Ikke til rådighed
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
641,946.06 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: INEO UTS
Postadresse:
By: Nantes
Postnummer: 44000
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.