Publications Office of the EU
Forenede Kongerige, Det-Belfast: Byggearbejde - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Forenede Kongerige, Det-Belfast: Byggearbejde

  • Offentliggjort
    19/04/2016
  • Frist
    13/05/2016
  • Tildelt
    09/01/2017
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Clanmil Developments Ltd
Udførelsessted
NUTS code: UKN0 Northern Ireland
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: United Kingdom
Sektor (hoved-CPV)
45211000 Byggearbejder på enfamiliehuse og boligejendomme
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,395,000.00 GBP
Referencenummer for tilbuddet
TEN/169
Beskrivelse

Provision of Land, Design and Build of Social Housing in Carrickfergus.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
2,395,000.00 GBP
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: SAM Residential Homes Ltd
Postadresse: Newpark Industrial Estate, Greystone Road
By: Antrim
Postnummer: BT41 2RU
Land: GBR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.