Publications Office of the EU
Levering af brændstof - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Levering af brændstof

  • Offentliggjort
    07/03/2024
  • Frist
    04/04/2024
  • Åbning af tilbuddene
    04/04/2024
  • Tildelt
    06/06/2024
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
MUNICIPIUL RESITA
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: RO422 Caraş-Severin
Sektor (hoved-CPV)
09134200 Dieselbrændstof
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
5,074,862.50
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
5
Referencenummer for tilbuddet
3228764/2024/5
Beskrivelse

a) For parti 1 køb af brændstof fra en mobil station placeret af leverandøren på køberens placering baseret på personlige nøgler/kortadgang på registreringsnummer eller identifikationsnummer. Parti 1 Offentlig tjeneste — "Dir til vedligeholdelse og reparation af CL-arven, offentlig belysning og snerydning", RESITA Levering af brændstof fra en mobil station beliggende af leverandøren på køberens placering Mængde min ac ramme diesel 242000 L Mængde max ac frame diesel 260000 L b)For parti 2;3:4;5;6-Feeding køretøjerne vil være baseret på kort fra leverandørens distributionsstationer i hele Rumænien.Brændselskort vil også sikre muligheden for betaling for: vejafgifter (vejafgift, vejafgifter osv.). Parti 2 Offentlig tjeneste — "Dir pentru Maintenance si Rep patrimoniului CL, Serv de luminarii public și despezire", RESITA Levering af brændstof baseret på kort fra leverandørens stationer Min ac rammemængde af brændstof 180000 L Max ac rammemængde af brændstof 288000 L Lot 3 Municipiul RESITA Levering af brændstof baseret på kort fra leverandørens stationer Min ac rammemængde brændstof 129600 L Max ac rammemængde brændstof 207360 L Lot 4 DIRECTIA de Asistenta Sociala RESITA Levering af brændstof baseret på kort fra leverandørens stationer Min ac rammemængde brændstof 24000 L Max ac rammemængde brændstof 38400 L Lot 5 PUBLIC INSTITIA "Clubul SPORTIV MUNICIPAL SCOLAR RESITA Levering af brændstof baseret på kort fra leverandørens stationer Mængde min ac ramme 42000 L Max ac frame 67200 L Antal dage, indtil der kan anmodes om præciseringer inden fristen for afgivelse af bud/kandidater: 17 Den ordregivende myndighed besvarer anmodninger om præciseringer/yderligere oplysninger fra tilbudsgiverne på den tiende dag før fristen for afgivelse af tilbud.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.e-licitatie.ro
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.e-licitatie.ro
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
04/04/2024 14:00
Indkøbere
Serv.Public Directia Întretinerea, Repararea Patrimoniului Consiliului Local, Serv. Iluminat Public, Dezapezire Resita
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.