Publications Office of the EU
Forenede Kongerige, Det-Darlington: Sundhedsvæsen og sociale foranstaltninger - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Forenede Kongerige, Det-Darlington: Sundhedsvæsen og sociale foranstaltninger

  • Offentliggjort
    07/09/2016
  • Frist
    17/10/2016
  • Åbning af tilbuddene
    17/10/2016
  • I dag
    01/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
NHS England (Cumbria and the North East)
Udførelsessted
NUTS code: UKC North East (England)
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: United Kingdom
Sektor (hoved-CPV)
85000000 Sundhedsvæsen og sociale foranstaltninger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,575,000.00 GBP
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
NHSE36c
Beskrivelse

North of England Commissioning Support (NECS) is managing this procurement process for and on behalf of NHS England — North (Cumbria and the North East) seeking to procure Mental Health Services at HMP Haverigg.
Commissioners aim to procure a consistent, accessible, high quality, safe, effective and evidence-based mental health and learning disability service which is commensurate to that available within the community.
High quality mental health services must be delivered to all prisoners in accordance with NICE Quality Standards and best practice. This will include interventions for supporting self-help, provision of counselling services, nurse led services, general psychiatry and for those presenting with more complex mental health care needs access to Older Person, Psychiatry, Forensic Learning and Disability, Forensic Psychiatry and Clinical Psychology Services.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.proactisplaza.com/SupplierPortal/?CID=NECS
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
17/10/2016 14:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
2,575,000.00 GBP
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.