Publications Office of the EU
Frankrig-Toulon: Reparation og vedligeholdelse af anlæg - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Toulon: Reparation og vedligeholdelse af anlæg

  • Offentliggjort
    27/11/2020
  • Frist
    20/01/2021
  • Tildelt
    28/05/2021
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Métropole Toulon Provence Méditerranée
Udførelsessted
NUTS code: FRL05 Var
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRL05 Var
Sektor (hoved-CPV)
45259000 Reparation og vedligeholdelse af anlæg
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,273,824.25 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
2
Referencenummer for tilbuddet
20trav09
Beskrivelse

La présente consultation concerne un accord-cadre à bons de commande de travaux d'entretien et de réhabilitation des ouvrages maritimes des ports de la Métropole Toulon Provence Méditerranée.
Les prestations, objet de la présente consultation, relèvent des catégories 2 ou 3 au sens du code du travail (Loi nº 93-1418 du 31.12.1993).
Le domaine d'intervention s'étend à tous les sites dont Toulon Provence Méditerranée détient la gestion. Elle est soumise aux dispositions des articles L. 2124-2, R. 2124-2 1o et R. 2161-2 à R. 2161-5 du CMP.
Chaque accord-cadre avec minimum et maximum est passé en application des articles L. 2125-1 1o, R. 2162-1 à R. 2162-6, R. 2162-13 et R. 2162-14 du CMP. Chaque accord-cadre est conclu avec un seul opérateur économique, pour une période initiale d'un an, à compter de la date de notification du contrat et donnera lieu à l'émission de bons de commande.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
http://www.marches-publics.info
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.