Publications Office of the EU
Sverige-Kristianstad: Fjernelse af slam - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Sverige-Kristianstad: Fjernelse af slam

  • Offentliggjort
    31/03/2020
  • Frist
    04/05/2020
  • Åbning af tilbuddene
    05/05/2020
  • Tildelt
    12/05/2020
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Kristianstads kommun
Udførelsessted
NUTS code: SE224 Skåne län
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SE224 Skåne län
Sektor (hoved-CPV)
90513600 Fjernelse af slam
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,500,000.00 SEK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,500,000.00 SEK
Referencenummer for tilbuddet
TN 2020/359
Beskrivelse

Upphandlingen omfattar tömning, transport samt avsättning av slam samt övrigt material från kommunens vassbäddar, slamtorkbäddar och likvärdiga anläggningar.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Kristianstads kommun
Nationalt registreringsnummer: 212000-0951
Postadresse: Kristianstads kommun Västra storgatan 12
By: Kristianstad
NUTS-kode: SE224
Postnummer: 291 32
Land: SWE
Kontaktperson: Hannes Olbers
Hovedadresse: https://www.kristianstad.se/sv/Kristianstads-kommun/
Elektronisk via:
https://www.kommersannons.se/elite/Notice/NoticeDispatch.aspx?NoticeId=49373
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
05/05/2020 12:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
2,500,000.00 SEK
Endelig kontraktværdi
2,500,000.00 SEK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Ragn-Sells Avfallsbehandling AB
Postadresse: Box 50224
By: Malmö
Postnummer: 202 12
Land: SWE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.