Publications Office of the EU
Frankrig-Orléans: Opførelse af kontorhuse - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Orléans: Opførelse af kontorhuse

  • Offentliggjort
    21/01/2022
  • Frist
    21/02/2022
  • Tildelt
    30/11/2022
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
département du Loiret
Udførelsessted
NUTS code: FRB06 Loiret
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRB06 Loiret
Sektor (hoved-CPV)
45213150 Opførelse af kontorhuse
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
15,000,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
18,437,872.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Osao Vve
Beskrivelse

la consultation porte sur la passation d'un Marché public global de performance incluant laconception, la réalisation et la maintenance.L'opération comporte la création d'un ouvrage neuf dédié aux services des solidarités ainsi que la réhabilitation de l'immeuble " le Loiret " situé à Orléans. La maintenance/ger pour le bâtiment neuf est prévue pour 10 ans

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
http://www.marches-publics.loiret.com
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
15,000,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
18,437,872.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: sogea Centre
Postadresse: 479, rue des Sables de Sary
By: Saran
Postnummer: 45774
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.