Publications Office of the EU
Spanien-Gáldar: Vindenergigeneratorer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Spanien-Gáldar: Vindenergigeneratorer

  • Offentliggjort
    07/09/2018
  • Frist
    17/09/2018
  • Åbning af tilbuddene
    24/09/2018
  • I dag
    01/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Pleno del Ayuntamiento de Gáldar
Udførelsessted
NUTS code: ES705 Gran Canaria
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ES705 Gran Canaria
Sektor (hoved-CPV)
31121300 Vindenergigeneratorer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,927,405.90 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
11037/2018
Beskrivelse

Suministro, instalación, puesta en marcha y mantenimiento durante el plazo de garantía de dos aerogeneradores y las infraestructuras complementarias para parque eólico de 1,6 MW de potencia nominal.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Pleno del Ayuntamiento de Gáldar
Nationalt registreringsnummer: P3500900J
Postadresse: C/ Capitán Quesada, 29
By: Gáldar
NUTS-kode: ES705
Postnummer: 35460
Land: ESP
Kontaktperson: Pleno del Ayuntamiento de Gáldar
Hovedadresse: http://www.galdar.es
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
24/09/2018 12:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
2,927,405.90 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.