Publications Office of the EU
Tyskland-Darmstadt: Stærkstrømsledninger - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Darmstadt: Stærkstrømsledninger

  • Meddelt
    05/09/2017
  • Forventes offentliggjort
    30/11/2017
  • Offentliggjort
    23/01/2018
  • Frist
    14/03/2018
  • Åbning af tilbuddene
    14/03/2018
  • Tildelt
    23/04/2018
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Klinikum Darmstadt GmbH
Udførelsessted
NUTS code: DE711 Darmstadt, Kreisfreie Stadt
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE711 Darmstadt, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
31321000 Stærkstrømsledninger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
5,935,232.54 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
11,522,990.80 EUR
Referencenummer for tilbuddet
BT1+2-35
Beskrivelse

Kostengruppe 440:
Gebäudehauptverteiler 16 Felder
Umschalteinrichtung AV/SV 2 St.
Unterverteiler AV/SV 32 St.
BSV Anlage 40 kVA 1 St.
BSV und IT Unterverteiler 20 St.
Beleuchtung LED.
ELT Installation, Kabelverlegung
Blitzschutz.
Sonstiges (RWA, RWA, Brandschatzung etc.)
Kostengruppe 450
Telekommunikationsanlage
Lichtrufanlage
ELA
GMA
Übertragungsnetze

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Klinikum Darmstadt GmbH
Postadresse: Grafenstr. 9
By: Darmstadt
NUTS-kode: DE711
Postnummer: 64283
Land: DEU
Hovedadresse: www.klinikum-darmstadt.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
14/03/2018 10:00
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
5,935,232.54 EUR
Endelig kontraktværdi
11,522,990.80 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Rudolf Fritz GmbH
Postadresse: Hans-Sachs-Straße 19
By: Rüsselsheim
Postnummer: 65428
Land: DEU

Officiel betegnelse: Rudolf Fritz Gmbh
Postadresse: Hans-Sachs-Straße 19
By: Rüsselsheim
Postnummer: 65428
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.