Publications Office of the EU
D-Leipzig: Malearbejde - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

D-Leipzig: Malearbejde

  • Offentliggjort
    22/08/2012
  • Frist
    01/10/2012
  • Åbning af tilbuddene
    01/10/2012
  • Tildelt
    09/11/2012
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Stadt Leipzig - Hochbauamt
Udførelsessted
NUTS code: DED51 Leipzig, Kreisfreie Stadt
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45442100 Malearbejde
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
B12-6532-06-0637
Beskrivelse

Komplexsanierung Reclam-Gymnasium, Tarostr. 4-8, Malerarbeiten.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Stadt Leipzig, Verkehrs- und Tiefbauamt
By: Leipzig
Postnummer: 04092
Land: DEU
Kontaktperson: Abt. Bauverwaltung
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
01/10/2012 10:00
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Manuela Rümmler
Postadresse: Am Spielrain 12
By: Halle Saale
Postnummer: 06116
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.