Publications Office of the EU
Tyskland-Aichach: Opsætning af skillevægge - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Aichach: Opsætning af skillevægge

  • Offentliggjort
    23/12/2017
  • Frist
    01/02/2018
  • Åbning af tilbuddene
    01/02/2018
  • Tildelt
    15/03/2018
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Landkreis Aichach-Friedberg
Udførelsessted
NUTS code: DE275 Aichach-Friedberg
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE275 Aichach-Friedberg
Sektor (hoved-CPV)
45421141 Opsætning af skillevægge
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
179,527.92 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
224,417.27 EUR
Referencenummer for tilbuddet
GyM 1140-BA3
Beskrivelse

Trockenbauarbeiten Mensa.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Landkreis Aichach-Friedberg
Postadresse: Münchener Str. 9
By: Aichach
NUTS-kode: DE275
Postnummer: 86551
Land: DEU
Hovedadresse: https://my.vergabe.bayern.de
Elektronisk via:
https://my.vergabe.bayern.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
01/02/2018 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
179,527.92 EUR
Endelig kontraktværdi
224,417.27 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: A.S.T. Sommer GmbH
Postadresse: Rudolf-Diesel Straße 5
By: Kirchdorf am Inn
Postnummer: 84375
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.