Publications Office of the EU
Levering og installation af vandhuse komplet med murværk - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Levering og installation af vandhuse komplet med murværk

  • Tildelt
    14/10/2025
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Padania Acque S.p.A.
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITC4A Cremona
Sektor (hoved-CPV)
42968100 Drikkevareautomat
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
599,705.40 EUR
Referencenummer for tilbuddet
ID387
Beskrivelse

Levering og installation af vandhuse komplet med murværk

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Ikke til rådighed
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Troverà applicazione il criterio del prezzo più basso, ai sensi dell'art. 108, c. 3, del D.lgs. 36/2023, così come richiamato dall'art. 167 del medesimo Codice. L’oggetto contrattuale è, infatti, da considerarsi con caratteristiche standardizzate e le cui condizioni sono definite dal mercato. Per le prestazioni richieste non c’è, infatti, discriminante di qualità, dovendo le stesse essere espletate secondo precisi e inderogabili standard tecnici contrattuali; non vi è, pertanto, alcuna reale necessità di far luogo all’acquisizione di offerte differenziate, nel qual caso, potendo prescindersi da una peculiare e comparativa valutazione della qualità dell’esecuzione, in quanto questa viene fissata inderogabilmente a priori dalla Scrivente Stazione Appaltante nel Capitolato Speciale e nei relativi Allegati
Vægtning (procentdel, præcis) :
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
599,705.40 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Artide S.r.l.
Postadresse:
By: Sala Baganza
Postnummer: 43038
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.