Publications Office of the EU
Italien-Rom: Backup- eller gendannelsesprogrampakke - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Rom: Backup- eller gendannelsesprogrampakke

  • Offentliggjort
    16/12/2020
  • Frist
    25/01/2021
  • Åbning af tilbuddene
    28/01/2021
  • Tildelt
    30/04/2021
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Banca d'Italia
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITI43 Roma
Sektor (hoved-CPV)
48710000 Backup- eller gendannelsesprogrampakke
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
700,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
591,225.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
G016/20
Beskrivelse

Cfr. II.2.4).

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Banca d'Italia
Postadresse: via Nazionale 91
By: Roma
NUTS-kode: ITI43
Postnummer: 00184
Land: ITA
Hovedadresse: https://www.bancaditalia.it
Elektronisk via:
https://gareappalti.bancaditalia.it
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
28/01/2021 10:00
Indkøbere
Deutsche Bundesbank
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
700,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
591,225.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: IBM Italia SpA
Postadresse:
By: Segrate (Milano)
Postnummer:
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.