Publications Office of the EU
Tyskland-Berlin: Opførelse af råbygning - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Berlin: Opførelse af råbygning

  • Offentliggjort
    06/05/2020
  • Frist
    22/06/2020
  • Åbning af tilbuddene
    22/06/2020
  • Tildelt
    21/09/2020
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Stadt und Land Wohnbauten-Gesellschaft mbH
Udførelsessted
NUTS code: DE300 Berlin
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE300 Berlin
Sektor (hoved-CPV)
45223220 Opførelse af råbygning
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
770,515.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
662,486.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
OV20-BIES1-01
Beskrivelse

Fachlos erweiterte Rohbauleistungen (012 Mauer-, 013 Beton-, 018 Abdichtungs-, 023 Putz-, 025 Estricharbeiten)
Das Gebäude besteht aus Parterre und Dachraum mit hohem Drempel und einem Satteldach. Es ist ca. 50,0 m lang und ca. 15,0 m breit, die Traufe liegt ca. 6,5 m über Gelände, der First bei ca. 10,5 m.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://my.vergabeplattform.berlin.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
22/06/2020 14:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
770,515.00 EUR
Endelig kontraktværdi
662,486.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Wolfgang Bauer Ingenieurbau GmbH — NL Berlin
Postadresse:
By: Berlin
Postnummer:
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.