Publications Office of the EU
Schweiz-Zofingue: Rådgivning inden for ingeniørvæsen og byggeri - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Schweiz-Zofingue: Rådgivning inden for ingeniørvæsen og byggeri

  • Offentliggjort
    09/03/2020
  • Frist
    27/04/2020
  • Åbning af tilbuddene
    01/05/2020
  • Tildelt
    22/06/2020
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Office fédéral des routes OFROU succursale de Zofingue
Udførelsessted
NUTS code: CH0 Schweiz/Suisse/Svizzera
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: CH0 Schweiz/Suisse/Svizzera
Sektor (hoved-CPV)
71310000 Rådgivning inden for ingeniørvæsen og byggeri
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,697,860.00 CHF
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

N02, 100103, espace de trafic lourd à Neuenkirch/auteur du projet construction pour les phases projet définitif (PDÉF)/décision d’approbation des plans (DAP) jusqu’à la mise en service incluse, achèvement

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Office fédéral des routes(OFROU) — succursale de Zofingue
Postadresse: Brühlstrasse 3
By: Zofingue
NUTS-kode: CH0
Postnummer: 4800
Land: CHE
Kontaktperson: Gestion des projets centre, N02, 100103, auteur du projet de construction
Hovedadresse: https://www.simap.ch
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
01/05/2020 23:59
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
2,697,860.00 CHF
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: B + S AG
Postadresse: Weltpoststrasse 5
By: Bern
Postnummer: 3015
Land: CHE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.