Publications Office of the EU
Frankrig-Bourg-en-Bresse: Installation af gadebelysningsudstyr - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Bourg-en-Bresse: Installation af gadebelysningsudstyr

  • Offentliggjort
    11/05/2016
  • Frist
    17/06/2016
  • Åbning af tilbuddene
    20/06/2016
  • I dag
    05/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Syndicat intercommunal d'électricité de l'Ain
Udførelsessted
NUTS code: FRK21 Ain
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRK21 Ain
Sektor (hoved-CPV)
45316110 Installation af gadebelysningsudstyr
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
21,300,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Antal delkontrakter
7
Referencenummer for tilbuddet
16TRX01
Beskrivelse

Maintenance et Travaux d'eclairage Public — consultation 2016 Prestations d'exploitation du réseau: — exécution des prestations de maintenance et d'entretien préventif et curatif, — exploitation du réseau, et Réalisation d'études et de travaux: — neufs, — de renouvellement et — de mise aux normes des installations d'éclairage public des collectivités adhérentes au Syndicat Intercommunal d'énergie et e-communication du Département de l'ain (Siea) lui ayant transféré la compétence Eclairage Public, y compris celles qui transfèreront en cours de marché. Les foyers pris en charge au titre du présent marché comprennent l'ensemble des foyers d'éclairage des voies et espaces publiques et de mise en valeur du patrimoine de la collectivité concernée, à l'exception des feux de signalisation et des illuminations festivesaccord-cadre sans mini et maxi et un opérateur économique.les accords-cadres sont conclus pour une période de 4 ans à compter de la notification du contrat.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Syndicat Intercommunal d'énergie et de e-communication de l'ain
Postadresse: 32, cours de Verdun
By: Bourg-en-Bresse Cedex
NUTS-kode: FR711
Postnummer: 01006
Land: FRA
Hovedadresse: http://siea.marcoweb.fr
Elektronisk via:
http://siea.marcoweb.fr
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
20/06/2016 14:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.