Publications Office of the EU
Frankrig-Créteil: Fødevarer, drikkevarer, tobak og beslægtede produkter - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Frankrig-Créteil: Fødevarer, drikkevarer, tobak og beslægtede produkter

  • Offentliggjort
    18/02/2019
  • Frist
    18/03/2019
  • Åbning af tilbuddene
    18/03/2019
  • Tildelt
    24/04/2019
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
CROUS de l'académie de Créteil
Udførelsessted
NUTS code: FR10 Île de France
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FR10 Île de France
Sektor (hoved-CPV)
15000000 Fødevarer, drikkevarer, tobak og beslægtede produkter
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
6,083,955.69 EUR
Referencenummer for tilbuddet
19-1014-42
Beskrivelse

La présente consultation est passée en vue de conclure un marché ayant pour objet la fourniture de pains frais à sandwichs dans les restaurants et cafétérias des CROUS des académies de Créteil, Paris et Versailles.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: C.R.O.U.S. de l'académie de Créteil
Postadresse: 70 avenue du Général de Gaulle
By: Créteil
NUTS-kode: FR10
Postnummer: 94010
Land: FRA
Hovedadresse: http://www.crous-creteil.fr/
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
18/03/2019 14:00
Udførelsessted
CPV-kode
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
6,083,955.69 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: SAS France Pain
Postadresse: 121-125 rue Danielle Casanova
By: Saint-Denis
Postnummer: 93200
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.