Publications Office of the EU
Ungarn-Budapest: Arbejder under terræn, undtagen tunneler, skakte og underføringer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Ungarn-Budapest: Arbejder under terræn, undtagen tunneler, skakte og underføringer

  • Offentliggjort
    31/10/2015
  • Frist
    01/12/2015
  • Tildelt
    25/04/2016
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Városliget Ingatlanfejlesztő Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Udførelsessted
NUTS code: HU110 Budapest
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: HU110 Budapest
Sektor (hoved-CPV)
45221250 Arbejder under terræn, undtagen tunneler, skakte og underføringer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
3,888,000,000.00 HUF
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ
(OMRRK) „A” és „B” épület mélyépítési és „0” szintig történő szerkezetépítési munkáinak elvégzése az ajánlati dokumentációban
részletezettek szerint.
Műszaki alapadatok (kerekítve):
Az új „A” és „B” jelű épület nettó alapterületei a következők:
4.
szint: 5 565,00m2, (raktár, gépészet)
3.
szint: 5 476,00m2, (raktár, gépészet)
2.
szint: 2 550,00m2, (raktár, gépészet)
1.
szint: 5 482,00m2, (raktár, gépészet, + mélygarázs 1
szint 2 831,00m2)
földszint: 4 415,00m2, (műhely és raktár)
1. emelet: 2 758,00m2, (irodák, műtermek)
2. emelet: 2 706,00m2, (irodák, műtermek)
tetőszint: 43,45m2, (lépcsőházi és lift felépítményei)
A tervezett új épület összes nettó alapterülete: 31902,45m2 lesz.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Okfon Közbeszerzési és Szolgáltatási Zrt.
Postadresse: Gömb u. 33.
By: Budapest
Postnummer: 1139
Land: HUN
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
3,888,000,000.00 HUF
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Strabag-MML Magas- és Mérnöki Létesítmény Építő Kft.
Postadresse: Gábor Dénes utca 2.
By: Budapest
Postnummer: 1117
Land: HUN

Officiel betegnelse: Strabag-MML Kft.
Postadresse: Gábor Dénes utca 2.
By: Budapest
Postnummer: 1117
Land: HUN

Officiel betegnelse: STRABAGMML Magasés Mérnöki Létesítmény Építő Kft.
Postadresse: Gábor Dénes utca 2.
By: Budapest
Postnummer: 1117
Land: HUN
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.