Publications Office of the EU
Italien-Avellino: MR-skanner - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Avellino: MR-skanner

  • Offentliggjort
    30/05/2014
  • Frist
    29/07/2014
  • Åbning af tilbuddene
    31/07/2014
  • Tildelt
    13/04/2015
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Azienda Ospedaliera San Giuseppe Moscati
Udførelsessted
NUTS code: ITF34 Avellino
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
33111610 MR-skanner
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,622,500.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,517,388.15 EUR
Referencenummer for tilbuddet
N. GARA 5611160 - CIG 57700972AD
Beskrivelse

Fornitura ed installazione di una risonanza magnetica.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
31/07/2014 09:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
1,622,500.00 EUR
Endelig kontraktværdi
1,517,388.15 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: R.T.I. Siemens SpA (capogruppo) — Technoprject Srl (mandante)
Postadresse: Viale Piero e Alberto Pirelli 10
By: Milano
Postnummer: 20126
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.