-
Tildelt14/05/2024
-
I dag04/09/2026
Værktøjer
- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog
Ændring af kommissionen til det offentlige selskab Navarra de Servicios y Tecnologías, S.A. (Nasertic), for teknisk bistand til kontoret for regeringens data i Navarra. Områder inden for teknologi, innovation, datakultur og etik. (EXP. 0005-0402-2022-000035)
Resolution 216E/2024 af 30. april fra generaldirektøren for telekommunikation og digitalisering om ændring af kommissionen for teknisk bistand til Navarra de Servicios y Tecnologías, S.A. (NASERTIC), til det offentlige selskab Navarra de Servicios y Tecnologías, S.A. (NASERTIC). Områder inden for teknologi, innovation, datakultur og etik inden for rammerne af genopretnings-, omstillings- og resiliensplanen (C11.I3 MRR).
Type: cost
Beskrivelse: El presente anuncio se refiere a una ampliación de encargo realizado a un ente instrumental de la Administración de la Comunidad Foral de Navarra, cuyo régimen jurídico se deriva del artículo 8 de la Ley Foral 2/2018, de 13 de abril, de Contratos Públicos, y del Decreto Foral 23/2014, de 19 de febrero, por el que se regulan los encargos a entes instrumentales. La ampliación ha sido autorizada mediante "RESOLUCIÓN 216E/2024, de 30 de abril, del Director General de Telecomunicaciones y Digitalización, por la que se modifica el encargo a la empresa pública Navarra de Servicios y Tecnologías, S. A. (NASERTIC), de los trabajos de asistencia técnica para la Oficina del Dato de Gobierno de Navarra. Áreas de Tecnología, Innovación, de Cultura de los Datos y Ética en el marco del Plan de Recuperación, Transformación y Resiliencia (C11.I3 MRR)".
Vægtning (procentdel, præcis) :
Postadresse:
By: Pamplona
Postnummer: 31012
Land:
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.