Publications Office of the EU
Planungsleistungen nach Leistungsbild Technische Ausrüstung § 55 HOAI 2021 für die Anlagengruppen 4,5 für die Leistungsphase(n) 1 - 9 zu dem Projekt Neubau der Freiwilligen Feuerwehr Südost - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Planungsleistungen nach Leistungsbild Technische Ausrüstung § 55 HOAI 2021 für die Anlagengruppen 4,5 für die Leistungsphase(n) 1 - 9 zu dem Projekt Neubau der Freiwilligen Feuerwehr Südost

  • Offentliggjort
    13/05/2025
  • Frist
    17/06/2025
  • I dag
    02/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Landeshauptstadt Magdeburg, Eigenbetrieb Kommunales Gebäudemanagement
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEE03 Magdeburg, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
71240000 Arkitekt-, ingeniør- og planlægningsvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
25/018
Beskrivelse

Die Landeshauptstadt Magdeburg beabsichtigt am Standort Schanzenweg den Neubau einer Freiwilligen Feuerwehr. Somit ist ein Neubau mit räumlichem Bezug zum Standort Salbke notwendig, um den Bedarf einer funktionellen und effizienten Freiwilligen Feuerwehr zu erfüllen.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.evergabe-online.de/tenderdetails.html?id=769081
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.evergabe-online.de/tenderdetails.html?id=769081
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Ikke til rådighed
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.