Publications Office of the EU
Tyskland-Schwäbisch Hall: Røgudsugningsudstyr - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Tyskland-Schwäbisch Hall: Røgudsugningsudstyr

  • Offentliggjort
    20/01/2017
  • Frist
    24/02/2017
  • Åbning af tilbuddene
    24/02/2017
  • Tildelt
    06/04/2017
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
GWG Grundstücks- und Wohnungsbaugesellschaft Schwäbisch Hall GmbH
Udførelsessted
NUTS code: DE11A Schwäbisch Hall
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE11A Schwäbisch Hall
Sektor (hoved-CPV)
42521000 Røgudsugningsudstyr
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
43,970.61 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Die GWG Grundstücks- und Wohnungsbaugesellschaft Schwäbisch Hall mbH plant die Sanierung und den Umbau des ehemaligen Fassfabrikgebäudes in Schwäbisch Hall – Hessental an der Karl-Kurz-Straße 44 (sogenanntes „Kurz-Areal“). Neben Gewerbe- und Gastronomieflächen soll ein Großteil des Gebäudes vom Landkreis Schwäbisch Hall für wesentliche Teile der Verwaltung übernommen werden. Die Einhaltung höchster energetischer Standards ist ein wesentliches Ziel des Bauprojekts. Mit diesem Vergabeverfahren wird das Oberlichtband ausgeschrieben.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Kraft + Kraft Architekten
Postadresse: Schillerstr. 40
By: Schwäbisch Hall
NUTS-kode: DE11A
Postnummer: 74523
Land: DEU
Hovedadresse: www.kraft-sha.de
Elektronisk via:
https://www.subreport.de/E58677377
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
24/02/2017 14:00
Udførelsessted
CPV-kode
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
43,970.61 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Essmann Gebäudetechnik GmbH
Postadresse: Im Weingarten 2
By: Bad Salzuflen
Postnummer: 32107
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.