Publications Office of the EU
Frankrig-Poitiers: Bygge- og anlægsarbejder - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Frankrig-Poitiers: Bygge- og anlægsarbejder

  • Offentliggjort
    30/01/2018
  • Frist
    06/03/2018
  • Åbning af tilbuddene
    07/03/2018
  • Tildelt
    16/05/2018
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Grand poitiers communaute urbaine
Udførelsessted
NUTS code: FRI34 Vienne
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRI34 Vienne
Sektor (hoved-CPV)
45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
25,000,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
300,000,000.00 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
14
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Entretien et amélioration du patrimoine bâti.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.marches-securises.fr
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
07/03/2018 09:00
Indkøbere
Ville de Poitiers
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.