Publications Office of the EU
Italien-Pavia: Arkitekters tjenesteydelser i forbindelse med bygningsudvidelse - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Pavia: Arkitekters tjenesteydelser i forbindelse med bygningsudvidelse

  • Offentliggjort
    09/07/2019
  • Frist
    08/08/2019
  • Åbning af tilbuddene
    08/08/2019
  • Tildelt
    04/02/2020
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Provincia di Pavia
Udførelsessted
NUTS code: ITC48 Pavia
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITC48 Pavia
Sektor (hoved-CPV)
71223000 Arkitekters tjenesteydelser i forbindelse med bygningsudvidelse
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
259,381.24 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
117,794.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Progettazione ed altri servizi di ingegneria ed architettura dei lavori di ampliamento dell'istituto «A. Volta» di Pavia

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Provincia di Pavia
Postadresse: Piazza Italia 2
By: Pavia
NUTS-kode: ITC48
Postnummer: 27100
Land: ITA
Kontaktperson: Piergiuseppe A. Dezza — Dirigente del Settore e Responsabile del procedimento
Hovedadresse: www.provincia.pv.it
Elektronisk via:
https://www.arca.regione.lombardia.it/wps/portal/ARCA/Home/e-procurement/piattaforma-sintel
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
08/08/2019 14:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
259,381.24 EUR
Endelig kontraktværdi
117,794.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Settanta7 Studio associato
Postadresse:
By: Torino
Postnummer:
Land: ITA

Officiel betegnelse: ZP3 S.r.l.
Postadresse:
By: Milano
Postnummer:
Land: ITA

Officiel betegnelse: Stain Engineering S.r.l.
Postadresse:
By: Trento
Postnummer:
Land: ITA

Officiel betegnelse: Dott. geol. Paola Sala
Postadresse:
By: Pavia
Postnummer:
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.