Publications Office of the EU
„Доставка на материали, консумативи и реактиви за геномно секвениране по споразумение Д01-165/28.07.2022 г. и допълнително споразумение Д01-138/08.07.2024 с МОН за нуждите на НУКБПИ по 3 обособени позиции” - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

„Доставка на материали, консумативи и реактиви за геномно секвениране по споразумение Д01-165/28.07.2022 г. и допълнително споразумение Д01-138/08.07.2024 с МОН за нуждите на НУКБПИ по 3 обособени позиции”

  • Offentliggjort
    20/09/2024
  • Frist
    18/10/2024
  • Åbning af tilbuddene
    21/10/2024
  • Tildelt
    04/12/2024
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
МЕДИЦИНСКИ УНИВЕРСИТЕТ
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: BG411 София (столица)
Sektor (hoved-CPV)
33000000 Medicinsk udstyr, lægemidler og produkter til personlig pleje
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,464,422.70 BGN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Antal delkontrakter
3
Referencenummer for tilbuddet
424906
Beskrivelse

Поръчката включва доставка на материали, консумативи и реактиви, описани в Техническа спецификация /Приложение №1/. Поръчката е разделена на 3 (три) обособени позиции, както следва: Обособена позиция №1 – Набор от консумативи и реактиви за подготовка на библиотеки за цялостно геномно секвениране на NovaSeq6000 В обособената позиция са включени – 5 вида артикули. Обособена позиция №2 – Реактиви и консумативи за изолиране и нормализиране на геномна ДНК, и провеждане на PCR в реално време В обособената позиция са включени – 6 вида артикули. Обособена позиция №3- Реактиви и консумативи за новогенерационно секвениране на панел от гени съвместими с Ion Gene Studio S5 Prime В обособената позиция са включени – 6 вида артикули.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://app.eop.bg/today/424906
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://app.eop.bg/today/424906
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
21/10/2024 10:00
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.