Publications Office of the EU
WCCC25 068 Designteam for tidligere Bank of Ireland Lismore - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

WCCC25 068 Designteam for tidligere Bank of Ireland Lismore

  • Offentliggjort
    04/04/2025
  • Frist
    02/05/2025
  • Åbning af tilbuddene
    02/05/2025
  • I dag
    03/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Waterford City and County Council_103683
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: IE052 South-East
Sektor (hoved-CPV)
71221000 Arkitekters tjenesteydelser i forbindelse med bygninger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
100,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Waterford City and County Council ønsker at indkøbe et arkitektledet tværfagligt designteam til den tidligere Bank of Ireland-bygning i Lismore. Den valgte tilbudsgiver skal færdiggøre det interne designlayout, udarbejde udbudsdokumenter, overvåge og styre byggefasen og udføre roller som PSDP og Arbejdsgiverrepræsentant. Det krævede team skal omfatte følgende færdigheder Arkitekt og Arbejdsgiverrepræsentant Landskabsarkitekt Civil/Strukturingeniør Mængdeundersøgelsesleder Projektleder for designprocessen

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/viewTenders.do?resourceId=5408332
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/viewTenders.do?resourceId=5408332
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
02/05/2025 16:30
Tildelingsmetode
Ikke til rådighed
Anslået værdi
100,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.