Publications Office of the EU
Køb CARBURANT BASERET PÅ ELEKTRONISKE VALUE CARDS - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Køb CARBURANT BASERET PÅ ELEKTRONISKE VALUE CARDS

  • Offentliggjort
    30/03/2026
  • Frist
    08/05/2026
  • Åbning af tilbuddene
    08/05/2026
  • Tildelt
    08/06/2026
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
COMPANIA DE APA OLT SA
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: RO414 Olt
Sektor (hoved-CPV)
09130000 Mineralolie og mineraloliedestillater
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
4,132,231.00 RON
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
3,949,480.00 RON
Referencenummer for tilbuddet
2026/1/21307548
Beskrivelse

Formålet med kontrakten er levering til pumpen af diesel og benzin baseret på elektroniske kort med dækning af leveringsstationer i hele landet. Det antal dage, som interesserede økonomiske aktører kan anmode om præciseringer inden fristen for afgivelse af tilbud/ansøgere, er 19 dage før fristen for afgivelse af tilbud. Ordregiveren skal svare klart og fyldestgørende på alle anmodninger om præciseringer/yderligere oplysninger som følger: 25 dage før fristen for afgivelse af bud for anmodninger om præciseringer, der er indgivet 34 dage før fristen for afgivelse af bud - 11 dage før fristen for afgivelse af bud for anmodninger om præciseringer, der er indgivet 19 dage før fristen for afgivelse af bud.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.e-licitatie.ro
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.e-licitatie.ro
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
08/05/2026 14:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Distanta dintre statiile peco si localitatiele in care entitatea contractanta detine sedii. Punctaj total: maxim 80 puncte.
Anslået værdi
4,132,231.00 RON
Endelig kontraktværdi
3,949,480.00 RON
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: ROMPETROL DOWNSTREAM
Postadresse:
By: Bucuresti
Postnummer: 013702
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.