Publications Office of the EU
Frankrig-Valenciennes: Reparations- og vedligeholdelsestjenester - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Frankrig-Valenciennes: Reparations- og vedligeholdelsestjenester

  • Offentliggjort
    20/07/2018
  • Frist
    17/09/2018
  • Åbning af tilbuddene
    19/09/2018
  • Tildelt
    18/10/2018
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
SIGH
Udførelsessted
NUTS code: FRE Hauts-de-France
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRE Hauts-de-France
Sektor (hoved-CPV)
50000000 Reparations- og vedligeholdelsestjenester
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
188,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
340,292.00 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
2
Referencenummer for tilbuddet
2018/DMO/PAG 2018
Beskrivelse

Le présent contrat a pour objet l'entretien complet des installations de fermetures automatiques:
— portes automatiques,
— portails, grilles
— barrières,
— bornes escamotables.
De l’ensemble du parc dont la liste est reprise dans le DPGF par lots. Cette liste n’est pas exhaustive.
Le contrat comprend également des travaux de remplacement des installations, selon le bordereau de prix (annexe 2 à l’acte d’engagement).
Ces travaux seront arrêtés par le maître d’ouvrage sur la base du bordereau et feront l’objet d’un ou plusieurs bons de commande.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: SIGH
Postadresse: 40 boulevard Saly
By: Valenciennes
NUTS-kode: FRE
Postnummer: 59300
Land: FRA
Kontaktperson: Mme Christine Pavaut
Hovedadresse: http://www.sigh-habitat.fr
Elektronisk via:
www.marches-securises.fr.
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
19/09/2018 14:30
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.