Publications Office of the EU
Frankrig-Bordeaux: Rengøring af bygninger - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Bordeaux: Rengøring af bygninger

  • Offentliggjort
    29/08/2015
  • Frist
    08/10/2015
  • Tildelt
    30/11/2015
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Mairie de Bordeaux
Udførelsessted
NUTS code: FRI12 Gironde
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
90911200 Rengøring af bygninger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,514,875.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
P150135-nettoPiscines
Beskrivelse

Nettoyage des piscines de la Ville de Bordeaux.
Le marché est conclu pour 60 mois à compter de sa notification.
Le délai d'exécution des prestations se confond avec la durée du marché.
Pour les procédures européennes, les marchés à bons de commande de l'article 77 du code des marchés publics doivent être regardés comme des accords-cadres avec un seul opérateur économique au sens de la directive 2004/24/UE du 26.2.2014.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Mairie de Bordeaux — cité municipale
Postadresse: 4 rue Claude Bonnier
By: Bordeaux Cedex
Postnummer: 33077
Kontaktperson: Direction de la concurrence et de la commande publique
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
1,514,875.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Cemonet Aquitaine
Postadresse: ZA Godard — 2 allée du Parc
By: Le Bouscat
Postnummer: 33110
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.