Publications Office of the EU
Tyskland-Wiesbaden: Tilplantning og vedligeholdelse af grønne områder - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Tyskland-Wiesbaden: Tilplantning og vedligeholdelse af grønne områder

  • Offentliggjort
    15/12/2017
  • Frist
    24/01/2018
  • Åbning af tilbuddene
    24/01/2018
  • Tildelt
    23/03/2018
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Land Hessen, vertreten durch das Hessisches Competence Center -Zentrale Beschaffung-
Udførelsessted
NUTS code: DE732 Fulda
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE732 Fulda
Sektor (hoved-CPV)
77310000 Tilplantning og vedligeholdelse af grønne områder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
248,584.00 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
2
Referencenummer for tilbuddet
VG-0437-2017-0356
Beskrivelse

Ausführung von Grünflächenpflege, Außenreinigung und Winterdienst (Los 1),
Ausführung von Hausmeisterleistungen (Los 2).

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Land Hessen, vertreten durch das Hessisches Competence Center -Zentrale Beschaffung-
Postadresse: Rheingaustraße 186
By: Wiesbaden
NUTS-kode: DE732
Postnummer: 65203
Land: DEU
Hovedadresse: https://vergabe.hessen.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
24/01/2018 12:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.