Publications Office of the EU
Frankrig-Le Havre: Byggemodning - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Le Havre: Byggemodning

  • Offentliggjort
    26/10/2020
  • Frist
    30/11/2020
  • Tildelt
    01/07/2021
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
GPMH au Havre
Udførelsessted
NUTS code: FRD22 Seine-Maritime
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRD22 Seine-Maritime
Sektor (hoved-CPV)
45111291 Byggemodning
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
16,396,345.20 EUR
Referencenummer for tilbuddet
20BTP22
Beskrivelse

Le Grand Port Maritime du Havre a pour projet de remembrer une plate-forme existante pour charges lourdes. Dans ce cadre, la présente consultation a pour objet la réalisation d'un terre-plein de stockage, de circulation et de manutention d'environ 12,5 ha ainsi que la réalisation des études d'exécution associées.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.achatpublic.com/sdm/ent/gen/ent_detail.do?PCSLID=CSL_2020_PLq9S5DGWC&v=1&selected=0
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
16,396,345.20 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Eiffage GC Infra Linéaires ETS Tinel
Postadresse: 173 route de Mirville
By: Bolbec
Postnummer: 76210
Land: FRA

Officiel betegnelse: Eurovia Haute Normandie
Postadresse: 5 rue de la Plaine
By: Gonfreville-l'Orcher
Postnummer: 76700
Land: FRA

Officiel betegnelse: Terrassements Derrey
Postadresse: 204 route des Entreprises
By: Oudalle
Postnummer: 76430
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.