Publications Office of the EU
Bulgarien-Sofia: Elektricitet - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Bulgarien-Sofia: Elektricitet

  • Offentliggjort
    30/09/2022
  • Frist
    31/10/2022
  • Åbning af tilbuddene
    01/11/2022
  • Tildelt
    05/01/2023
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Държавна агенция за бежанците при Министерския съвет
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: BG България (Bulgaria)
Sektor (hoved-CPV)
09310000 Elektricitet
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,240,390.00 BGN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,690,390.00 BGN
Referencenummer for tilbuddet
ФУМИ-67/12.08.2022г.
Beskrivelse

Обществената поръчка има за цел да бъде избран доставчик на електрическа енергия и координатор на балансираща група, като се сключи договор за комбинирани услуги по смисъла на чл. 20 от Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ).

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://app.eop.bg/today/234082
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
01/11/2022 14:00
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
2,240,390.00 BGN
Endelig kontraktværdi
1,690,390.00 BGN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Електрохолд Трейд ЕАД
Postadresse: пл. Позитано №.2 ет.7, офис 7
By: гр. София
Postnummer: 1000
Land: BGR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.