Publications Office of the EU
Bulgarien-Sofia: Reparation og vedligeholdelse af måle-, test- og prøveapparater - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Bulgarien-Sofia: Reparation og vedligeholdelse af måle-, test- og prøveapparater

  • Offentliggjort
    13/06/2014
  • Frist
    21/07/2014
  • Åbning af tilbuddene
    22/07/2014
  • Tildelt
    26/09/2014
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Министерство на околната среда и водите
Udførelsessted
NUTS code: BG България (Bulgaria)
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
50410000 Reparation og vedligeholdelse af måle-, test- og prøveapparater
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
83,333.00 BGN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
68,000.00 BGN
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
4
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Предметът на настоящата обществена поръчка е „Сервизно обслужване на атомно-абсорбционни спектрометри“.
Поръчката обхваща сервизното обслужване, поддръжка и ремонт на 11 броя атомно-абсорбционни спектрометри, служещи за определяне на тежки метали във води, въздух, почви, седименти и отпадъци в 11 лаборатории от системата на ИАОС съгласно утвърдени мониторингови планове и по искане на външни клиенти.
Сервизното обслужване включва следните дейности:
1) диагностика и отстраняване на възникнал проблем в работата на системата;
2) профилактика (почистване и тестване);
3) ремонт и подмяна на резервни части и консумативи.
Съобразно вида и модела на апаратите поръчката се състои от 4 (четири) самостоятелно обособени позиции, както следва:
— Обособена позиция № 1 — „Сервизно обслужване на атомно-абсорбционни спектометри модел Solar-Unicam-939 — 6 броя“;
— Обособена позиция № 2 — „Сервизно обслужване на атомно-абсорбционни спектометри модел Shimadzu AAS-660 — 2 броя“;
— Обособена позиция № 3 — „Сервизно обслужване на атомно-абсорбционни спектометри модел Analytic Jena — 2 броя“;
— Обособена позиция № 4 — „Сервизно обслужване на атомно-абсорбционни спектометри модел Solar Thermo Electron Corporation — 1 брой“.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for one or more lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
22/07/2014 11:00
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.