Publications Office of the EU
Tjekkiet-Prag: Afholdelse af sprogkurser - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tjekkiet-Prag: Afholdelse af sprogkurser

  • Meddelt
    27/08/2016
  • Offentliggjort
    18/02/2017
  • Frist
    23/03/2017
  • Åbning af tilbuddene
    23/03/2017
  • Tildelt
    20/08/2021
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Česká republika - Ministerstvo práce a sociálních věcí
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: CZ010 Hlavní město Praha
Sektor (hoved-CPV)
80580000 Afholdelse af sprogkurser
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
6,197,230.00 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
9,142,712.00 CZK
Referencenummer for tilbuddet
VZ 6/2017
Beskrivelse

Předmětem plnění této veřejné zakázky je zajištění vzdělávacích aktivit zaměstnanců zadavatele (dále jen zaměstnanců či účastníků) kvalifikovanými lektory zhotovitele, a to v individuálních a skupinových kurzech v souladu s požadavky zadavatele. Zajištěno bude studium jazyka anglického, německého a francouzského ve všeobecných i odborných oblastech a v celém spektru jazykových úrovní zaměstnanců dle Evropského referenčního rámce.
CPV kódy:
80580000-3 Poskytování jazykových kurzů
80500000-9 Školení
80000000-4 Vzdělávání a školení

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Česká republika – Ministerstvo práce a sociálních věcí
Nationalt registreringsnummer: 00551023
Postadresse: Na Poříčním právu 376/1
By: Praha 2
NUTS-kode: CZ010
Postnummer: 128 01
Land: CZE
Kontaktperson: Ing. Jana Jandová
Hovedadresse: http://www.mpsv.cz/cs/
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
23/03/2017 10:00
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
6,197,230.00 CZK
Endelig kontraktværdi
9,142,712.00 CZK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: GLOSSA, s. r. o.
Postadresse: Jindřišská 898/11
By: Praha 1
Postnummer: 110 00
Land: CZE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.