Publications Office of the EU
Levering af termisk energi til TSSP — Varna til AMVR fra varmetransmissionsnettet i Veolia Energy Varna EAD - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Levering af termisk energi til TSSP — Varna til AMVR fra varmetransmissionsnettet i Veolia Energy Varna EAD

  • Tildelt
    02/04/2024
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Академия на Министерство на вътрешните работи /МВР/
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: BG411 София (столица)
Sektor (hoved-CPV)
09320000 Damp, varmt vand og tilhørende produkter
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
331,242.00 BGN
Referencenummer for tilbuddet
357852
Beskrivelse

Levering af varme ved hjælp af en varmebærer — varmt vand til brug i byen Varna til indenrigsministeriets akademi fra varmetransmissionsnettet i Veolia Energy Varna EAD i en periode på 3 år (36 måneder) fra datoen for undertegnelsen eller indtil kontraktens maksimale værdi er nået, alt efter hvad der indtræffer først. Den anslåede mængde varme i tre år er 1 860 MWh.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Ikke til rådighed
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Възложителят обявява, че ще се възползва от нормата на чл.65, ал.1 от ППЗОП и няма да прилага чл.64, ал.2 и ал.3 от ППЗОП (не изготвя и не изпраща покана за участие в процедурата), тъй като на основание чл. 79, ал. 1, т. 3, буква „в” от ЗОП ще се сключи договор с дружеството, притежаващо изключителни права за осъществяване на дейността „пренос на топлинна енергия” за територията на гр. гр. Варна.
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
331,242.00 BGN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: ВЕОЛИЯ ЕНЕРДЖИ ВАРНА ЕАД
Postadresse:
By: гр. Варна
Postnummer: 9000
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.